Qytetarët tregojnë eksperiencën me shërbimet online

Prej datës 1 maj shërbimet për qytetarët po ofrohen online përmes platformës E-Albania, që ka nisur të funksionojë shumë kohë më pare. Kjo do të sjell kursim kohe, shmang radhët dhe bakshishet për të marrë një dokument. Megjithatë qytetarët Kukësianë më së shumti të moshuarit që nuk janë familjarizuar me teknologjinë do të kërkojnë ndihmëVazhdoni leximin “Qytetarët tregojnë eksperiencën me shërbimet online”

Rruga e amortizuar, banorët kërkojnë ndërhyrje.

Rruga prej 1 kilometër e gjatë në lagjen e re të qytetit të Kukësit, prej vitesh ndodhet në gjendje të amortizuar dhe pa asnjë ndërhyrje. Fëmijë të rritur e të moshuar detyrohen të përshkruajnë çdo ditë këtë rrugë. Banorët kanë ngritur zërin duke kërkuar që situata të ndryshojë sa më parë, pasi e kanë tëVazhdoni leximin “Rruga e amortizuar, banorët kërkojnë ndërhyrje.”

Zbulohet “shtëpi bari” në Tropojë

Kultivimi i lëndëve narkotike në ambiente të mbyllura, të njohura si “shtëpi bari” po gjen përhapje në vendin tonë. Së fundmi një rast i tillë është zbuluar në Tropojë. Policia vendore Kukës në njoftim zyrtar  bën me dije se është finalizuar operacioni i koduar “Valbona”. Në kuadër të këtij operacioni u bë i mundur lokalizimiVazhdoni leximin “Zbulohet “shtëpi bari” në Tropojë”

🤳🏻 Regjistroni numrin tonë të telefonit në kontaktet tuaja dhe mos hezitoni të na shkruani në whatsapp për çdo shqetësim apo informacion shtesë që keni nevojë 📲

I vetmi operator i licensuar që ofron shërbim televizion dhe internet pa limit 100% fibër optike në çdo lagje të qytetit, Gostil, Kodër-Lumë, Shtiqën, Nangë, Bicaj dhe së shpejti edhe në zona të tjera!